Отоларингологія – що приніс 2022 і які напрями обіцяє 2023

10 Лютого 2023 by Anna Zakrzewska
DSC_4906a.jpg

У своїй заяві для порталу medexpress.pl професор Петро Х. Скаржиньський підбив підсумки діяльності в галузі оториноларингології у 2022 році, а також вказав на рішення, які варто розглянути у 2023 році.

Серед іншого він згадав про негативні оториноларингологічні наслідки, спричинені у багатьох людей вірусом Covid-19, та зміну підходу лікарів до проблем зі слухом, на які досі часто не звертали уваги: «Можу сказати, що лікарі інших спеціальностей перестали недооцінювати симптоми приглухуватості і дуже швидко направляють пацієнтів до отоларингологів; зміна підходу до проблем зі слухом – такий результат пандемії», – поділився професор Петро Х. Скаржиньський.

Фахівець наголосив на важливості телемедицини в оториноларингології, яка широко використовувалася в умовах пандемії, а тепер – під час війни, що дозволяє підтримувати зв’язок із колективами трьох філій Центру Слуху і Мови МЕДІНКУС, розташованих в Україні. «У 2022 році завдяки телемедичним рішенням ми змогли допомогти лікарям-отоларингологам та їхнім пацієнтам з України, де можливість вільного пересування зараз дуже обмежена, та підтримати країни Середньої Азії», – розповів професор Петро Х. Скаржиньський. Це рішення дозволяє лікарям із Польщі дистанційно давати поради та консультації, надсилати медичну документацію, проводити діагностичні тести або назначати реабілітаційні процедури, які можна проводити вдома.

Серед найважливіших завдань на 2023 рік професор Петро Х. Скаржиньський згадав розвиток молекулярної діагностики та генетичної терапії. «Це дозволить впровадити ще більш персоніфіковану діагностику пацієнтів з точки зору виявлених розладів – рідкісних захворювань, генетично обумовленої приглухуватості», – пояснив експерт.

Повне інтерв’ю професора Петра Х. Скаржиньського можна прочитати тут.