У Філадельфії, під час зустрічі фахівців у галузі отоларингології та хірургії голови та шиї, AAO-HNSF 2022 Annual Meeting&OTO Experience, професор Петро Хенрик Скаржиньський був одноголосно обраний новообраним президентом (з 2023 року) і президентом (з 2024 року) Американської академії отоларингології та хірургії голови та шиї (American Academy of Otolaryngology – Head and Neck Surgery).

13 Січня 2023 by Anna Zakrzewska
1673077433587.jpg

Одразу після обрання професор наголосив, що надзвичайно гордий тим, що такий пост довірено представнику з Польщі. Ця престижна посада дозволяє нам формувати напрями розвитку міжнародного співробітництва з центрами з усього світу, обмінюватися досвідом між найвидатнішими фахівцями-отоларингологами та хірургами голови та шиї, а також просувати досягнення польської оториноларингології та хірургії голови та шиї у світі, – наголосив професор Петро Хенрик Скаржиньський .

У квітні 2022 року Виконавчий комітет Міжнародної консультативної ради у складі AAO-HNSF (Aoo-HNSF Executive Committee to the International Advisory Board) з багатьох заявок вибрав двох кандидатів – представника з Польщі, професора Петра Хенрика Скаржиньського та професора з Нігерії Тіта Сандея Ібекве. Комітет високо оцінив видатні досягнення та діяльність, а також визнання, отримане обома кандидатами у міжнародному середовищі фахівців. Обрання президента IAB у рамках цієї престижної організації – це велике визнання серед науковців усього світу та оцінка діяльності та наукових, клінічних та педагогічних досягнень професора Петра Хенрика Скаржиньського. Професор співпрацює з Академією з 2014 року, має заслуги у співробітництві із закордонними центрами, у тому числі в США. Численні проекти та ініціативи, здійснені разом із вченими зі США, завершилися науковими публікаціями в авторитетних журналах із високим рівнем наукового цитування.

Посада обраного президента сприятиме розробці та впровадженню світових стандартів якісної спеціалізованої допомоги пацієнтам, стандартизації рекомендацій у галузі діагностики, лікування та реабілітації порушень слуху, голосу та мовлення, а також захворювань органів області голови та шиї (включаючи рак).