Як подбати про свій слух? Розповідає лікар Гражина Урбанська в ефірі Радіо Погода

13 Січня 2023 by Anna Zakrzewska
Dr-Urbańska-Gdańsk_DSC_8241-1200x791.jpg

В ефірі Гданського Радіо Погода, лікар Гражина Урбанська, керівник Поморського Центру Слуху і Мови МЕДІНКУС, розповіла слухачам про правильний догляд за слухом. Вона згадала групи високого ризику, яким слід приділяти особливу увагу обстеженням, профілактиці та лікуванню порушень слуху.

– Правильний слух надзвичайно важливий на кожному етапі життя. У маленьких дітей він впливає на розвиток мови, яка є основою розвитку спілкування та навчання, у дітей старшого віку хороший слух дуже впливає на результати навчання. Це має особливе значення для правильного функціонування професійно активних людей, а також вирішальне значення для людей віком від 55 років. Коли проблеми зі слухом торкаються осіб похилого віку, вони часто почуваються соціально виключеними. Втрата слуху прискорює старіння центральної нервової системи, і таким чином, на жаль, прискорює розвиток слабоумства, деменції або погіршує когнітивні функції, – пояснює лікар Гражина Урбанська.

Лікар також проінструктувала, коли слід звертати особливу увагу на симптоми, що свідчать про проблеми зі слухом. Вона виділила дві вікові групи, які обов’язково мають пройти перевірку слуху:

– новонароджені, для яких створено спеціальну програму слухового скринінгу та які вже пройшли такий скринінг у неонатальному відділенні,

– особи старші 55 років із віковою приглухуватістю.

Також обговорювалися такі симптоми, як шум у вухах та інші звуки, що повторюються, або нерозуміння мови – всі вони вказують на необхідність втручання оториноларинголога та детальної перевірки слуху.

Спеціалістка також розповіла про стандарти здорового слуху та досліджувані частоти. Вона зазначила, що у профілактиці здорового слуху важлива правильна гігієна вух, оскільки надмірне чищення видаляє природний захисний бар’єр вух.

Вона також попередила, що рецидивні запалення вуха у дітей, а також гіпертрофія мигдаликів можуть призвести до втрати слуху. У молодіжній групі слід звернути увагу на занадто гучне прослуховування музики, що може призвести до акустичної травми. У свою чергу, дорослі повинні контролювати будь-який слуховий дискомфорт, а люди похилого віку повинні особливо ретельно перевіряти свій слух у зв’язку з віком.

В інтерв’ю також велася мова про популярні останнім часом препарати, мазі для поліпшення слуху, обговорювалося можливе збентеження через носіння слухових апаратів.

Пропонуємо прослухати весь ефір.